ریخته‌گری

این شرکت با دارا بودن دو کوره القایی 2/5 تنی با فرکانس 300 هرتز، ظرفیت تولید ماهانه 450 تن انواع مذاب‌های فولاد و چدن (داکتیل و خاکستری) را در یک شیفت کاری دارا بوده و همچنین قابلیت ریخته‌گری قطعات با وزن 5 تن را دارد .تمامی فرآیندهای حین تولید اعم از آلیاژسازی مذاب و افزودن فروآلیاژها، تنظیم دمای ذوب و فرآیند ذوب‌ریزی توسط مدیر تولید و مهندس ذوب، تحت کنترل بوده، ثبت شده و جهت تحلیل به واحد کیفی ارائه می گردد.  

 

 

ریخته‌گری قالب ماسه‌ای

 

ریخته‌گری فرآیندی است که در آن مذاب سیال به درون یک قالب ریخته شده و اجازه پیدا می‌کند تا درون قالب سخت شود و سپس بیرون کشیده شده یا خارج می شود تا قطعه تمام شده و یا نهایی بدست آید. چهار عنصر اصلی در فرآیند ریخته‌گری وجود دارد:

  1.  مدل
  2.  قالب
  3. ماهیچه
  4. قطعه

 

مدل الگوی اصلی است که قالب از آن آماده می شود و محفظه‌ای متناسب با شکل خود برای قطعه ریخته‌گری ایجاد می کند. ماهیچه‌ها جهت ایجاد تونل ها یا حفره‌هایی در قالب بکار می روند و قطعه، خروجی و محصول نهایی فرآیند است. محدوده اندازه و وزن قطعات قابل تولید به روش ریخته‌گری بسیار وسیع است و از یک قطعه یک میلیمتری با وزن کمتر از یک گرم (مانند دکمه، قطعات زیپ، طلا و ...) تا قطعات بزرگ چند تنی (مانند پروانه و قطعات کشتی) را شامل می شود. فرآیند ریخته‌گری دارای امتیازات قابل توجهی در ساخت اشکال پیچیده، قطعات با قسمتهای توخالی و یا حفره‌های داخلی، قطعاتی با سطوح منحنی شکل نامنظم، قطعات خیلی بزرگ و قطعات ساخته شده از فلزاتی که ماشینکاری آنها دشوار است، می باشد.

 

کوره القایی 2.5 تن

 

تصویر قدیمی از کارگاه قدیمی ریخته گری چدنیت صدر (ذوب فلزات تورانی)